Epilacja laserowa

Czym jest epilacja laserowa?

 

Epilacja laserowa to skuteczny i bezbolesny zabieg trwałego usuwania owłosienia z wybranych partii ciała. Zabieg wykonujemy przy użyciu najnowszej technologii - lasera aleksandrytowego Motus AX. Niezwykle szybko wychwytuje on chromofor melaniny, a co za tym idzie - daje trwałe efekty nawet u osób z jasnym lub cienkim włosem. Tego rodzaju epilacja laserowa dedykowana może być wykonana także u osób źle znoszącym innego rodzaju zabiegi depilacji laserowej. Popularnym zabiegiem jest epilacja bikini, ale również często wykonujemy epilacja twarzy, nóg lub brwii.

 

Na jakie partie ciała epilacja laserowa?

 

Zabieg trwałego usuwania owłosienia jest bezbolesny, niezależnie od tego, czy wykonujemy epilację wąsika, bikini czy epilację nóg. Dzieje się tak dzięki technologii samego lasera. Wysyła on szybki impuls, a szafirowa głowica schładza skórę, co sprawia, że pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu. Przed epilacją należy ogolić wybraną okolicę ciała, pozostawiając niewielki fragment (ok 2x2cm) w celu oceny zabarwienia oraz grubości włosa przez lekarza. Przed zabiegiem nie należy stosować kremów samoopalających, a skóra powinna być czysta i sucha.

 

Epilacja laserowa moża być wykonana w niemal każdym obszarze ciała:

 • bikini,
 • broda,
 • brodawki piersiowe,
 • brzuch,
 • twarz, w tym wąsik,
 • nogi,
 • dłonie,
 • kark,
 • pachy,
 • przedramiona i ramiona,
 • pośladki,
 • plecy,
 • szyja,
 • tors.

Zabieg doskonale sprawdza się także w miejscach bardziej wrażliwych, gdzie skóra jest bardzo delikatna. Panie najczęściej decydują się na epilację wąsika, bikini lub popularną epilację brwii. Panowie zainteresowani są zazwyczaj usuwanie niechcianych włosków z klatki piersiowej, karku, pleców lub dłoni.

Epilacja laserowa - ile zabiegów?

 

Należy podkreślić, że zabieg różni się od depilacji. Usuwane są wszystkie włosy - zarówno te występujące jedynie na powierzchni skóry, jak i te znajdujące się jeszcze pod skórą, razem z ich cebulkami. Ponadto owłosienie usuwane jest na trwale. To główne czynniki, które różnią depilację o epilacji laserowej. Ile zabiegów trzeba wykonać, aby pacjent mógł cieszyć się gładką skórą? Ich liczba uzależniona od indywidualnych predyspozycji. Standardowo, w przypadku lasera aleksandrytowego Motus AX, zalecamy 4 zabiegi w odstępach co 4 tygodnie.

 

Efekty epilacji laserowej

 

Efektem epilacji laserowej jest pełne usunięcie owłosienia z danej partii ciała. Jednak, aby to nastąpiło powinny być wykonane co najmniej 4 zabiegi. Ma to związek z fazą wzrostu włosów. Nie wszystkie one rosną w jednym czasie. Mogą się znajdować w fazie anagenu, katagenu lub telogenu. Epilacja laserowa daje najlepsze efekty, gdy włos jest w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Z tego powodu dla pełnych rezultatów należy wykonać kilka zabiegów. Tylko wtedy promieniowanie lasera jest w stanie dotrzeć do wszystkich włosów.

Należy także zauważyć, że fazy spoczynku są różne dla włosów w odmiennych partiach ciałą. Epilacja twarzy wymaga innych odstępów pomiędzy zabiegami niż epilacja bikini.

 

Ile kosztuje epilacja w klinice?

Koszt laserowej epilacji zależy od wielkości obszaru ciała, na którym jest wykonywana, oraz od ilości zabiegów. Szacunkowy koszt uwzględniamy w cenniku na naszej stronie internetowej.

Lekarz prowadzący zabieg, po zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem, określa szczegółowy koszt trwałego usunięcia owłosienia.

 

Link do aktualnego CENNIKA ZABIEGÓW ZNAJDUJE SIĘ W PRAWYM GÓRNYM ROKU STRONY GŁÓWNEJ.