Laser Frakcyjny

Laser Frakcyjny

 

Laser frakcyjny przeznaczony do wykonywania zabiegów odmładzających skórę oraz redukujących jej niedoskonałości. Jego skuteczność i bezpieczeństwo w wygładzaniu zmarszczek wokół oczu została potwierdzona certyfikatem FDA. Mikrowiązki światła lasera w kontrolowany sposób uszkadzają tkanki skóry w okolicach pola zabiegowego. Proces gojenia się pobudza produkcję nowych komórek, a także elastyny i kolagenu. Taki proces odnowy usuwa jednocześnie lub zmniejsza zmarszczki, ale także blizny, przebarwienia i rozstępy.

 

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego jest bezpieczny, bezbolesny, a przede wszystkim skuteczny. Ze względu na jego bezinwazyjność nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Rozpoczyna się od oczyszczenia skóry. Następnie lekarz przykłada głowicę urządzenia do obszaru zabiegowego. W skórę wprowadzane są mikrowiązki światła, których efektem działania jest odnowa skóry.

Zabieg zalecamy wykonać w sezonie jesienno-zimowym, ze względów na mniejsze nasłonecznienie w tym czasie. Jeśli po zabiegu skóra wystawiana jest na promienie słoneczne, należy stosować krem przeciwsłoneczny SPF 50.

Laserowe usuwanie przebarwień

 

Laserowe usuwanie zmian barwnikowych przebiega tak samo, jak w przypadku wygładzania zmarszczek. Zaraz po zabiegu laserem skóra w tym obszarze może być nieznacznie zaczerwieniona. Taki stan jest chwilowy, może potrwać przez kilka godzin i zaczerwienienie samoistnie zniknie. Proces gojenia się po zabiegu usuwania przebarwień laserem trwa maksymalnie 2 tygodnie. Jest to czas potrzebny na regenerację i odnowę skóry. Uszkodzone przez laser komórki zostaną zastąpione zdrową tkanką, dzięki czemu przebarwienia zmniejszają się lub całkowicie znikają.

Laserowe usuwanie blizn

 

Tego rodzaju laserowe usuwanie blizn przynosi bardzo dobre efekty. Można je zobaczyć już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Podobnie jak w przypadku redukcji zmarszczek i laserowego usuwania zmian barwnikowych,również w tym przypadku mikrowiązka światła kierowaniu jest w głąb skóry. Eliminuje ona w tym przypadku złogi komórkowe i stymuluje tkankę do odnowy. Dzięki procesom regeneracji tkanki blizny są usuwane. Dla najlepszych rezultatów zalecamy wykonanie 3-6 zabiegów w odstępach co 21 dni. Zabieg doskonale sprawdza się także w usuwaniu rozstępów.

Laser pod oczy

 

Skóra pod oczami posiada niewielką zawartość tłuszczu, jest cienka i wrażliwa. To właśnie dlatego jest miejscem na naszym ciele, w którym widzimy pierwsze oznaki starzenia. Laser frakcyjny pod oczy wpływa na zmniejszenie wiotkości skóry w tym miejscu. Efektem zabiegu jest eliminacja “worków”, cieni i opuchlizny pod oczami, a także zmarszczek zwanych kurzymi łapkami.

Laseroterapia trwa 30-60 minut. Po zabiegu skóra jest rozgrzana i lekko zaczerwieniona, co ustępuje po kilku godzinach. Doskonałe rezultaty daje seria 4 zabiegów wykonywanych co 2 tygodnie.

 

Zalety laseroterapii 

 

Zabiegi wykonywane laserem zalecamy tym osobom, których skóra utraciła jędrność, powstały na niej niedoskonałości i zmarszczki. Taki resurfacing, czyli intensywne, kontrolowane złuszczanie wpływa nie tylko na powyższe problemy. To także ogólne wygładzenie skóry, wyrównanie jej kolorytu i poprawienie owalu twarzy. Nabiera ona młodzieńczego blasku, świeżości i objętości. Pacjent zyskuje idealną cerę bez defektów.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem w wykonaniu zabiegu laserem jest:

  • ciąża i czas laktacji,
  • przyjmowanie doustnych leków z retinoidami lub steroidami, antybiotyki i leków antydepresyjnych,
  • przez 2-3 tygodnie przed zabiegiem nie należy zażywać leków lub innych preparatów z wyciągami z roślin i ziół światłouczulających, np. dziurawiec, nagietek, skrzyp,
  • aktywna infekcja, zapalenie lub choroba skóry w obszarze poddanym zabiegowi,
  • choroba nowotworowa,
  • skóra świeżo opalona,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • obniżenie odporności organizmu.

 

Link do aktualnego CENNIKA ZABIEGÓW ZNAJDUJE SIĘ W PRAWYM GÓRNYM ROKU STRONY GŁÓWNEJ.